האם נכנסת להיריון לא רצוי? מעוניינת בהפסקת היריון יזומה? מה עלייך לעשות ואל מי פונים? במאמר זה נכתוב על הפסקת הריון יזומה – איך עוברים את הועדה?

מה עושים בכדי לבצע הפסקת היריון יזומה?

במקרים הללו על האישה לפנות לוועדה, הפועלת לפי חוק העונשין המאפשר את הפסקת ההיריון.

באילו מקרים ניתן להפסיק את ההיריון?

ישנן כמה סיבות אשר בהן תתבצע הפסקת היריון יזומה כגון: נערה שעוד לא מלאו לה 18 שנים, נשים שחצו את גיל הארבעים, במקרים בהם ההיריון הוא מחוץ לנישואין, במקרים בהם האישה נכנסה להיריון מיחסי מין אשר נחשבים לאסורים, כך קובע החוק, למשל כאשר האישה נכנסת להיריון בשל גילוי עריות, זהו מעשה הנחשב לפלילי. סיבה נוספת – ייתכנות שהעובר ייוולד עם מום.

סיבה נוספת היא הפסקת היריון יזומה מכיוון שההיריון מהווה סכנה לאישה ההרה, או במקרים בהם הוא עלול להשפיע עליה נפשית לרעה.

עד מתי ניתן לבצע את הפסקת ההיריון?

אין הוועדה מאפשרת הפלה יזומה לאחר עשרים וארבע שבועות להיריון, באמצעות בדיקת אולטרה סאונד, ניתן לדעת מהו גילו של ההיריון. והיה ומדובר על יותר מעשרים וארבע שבועות, ניתן לפנות לוועדת חריגים.

כיצד ההליך מתבצע?

באפשרותה של האישה לפנות לוועדה העוסקת בהפסקת היריון יזומה, וועדות אלה ממוקמות בבתי חולים, או לחילופין ניתן גם לפנות למרפאות כירורגיות, בלי שום קשר למקום המגורים של האישה. על מנת לקבל את הרשימה של הוועדות וכיצד ניתן ליצור קשר עמן, את זאת תוכלו למצוא באתר האינטרנט של משרד הבריאות.

במהלך ההליך יש להגיש לוועדה את תעודת הזהות של האישה המבקשת הפסקת היריון יזומה, מסמכים הנוגעים למצבה הבריאותי, ועליה יהיה לעבור גם בדיקת אולטרה סאונד.

>> נשים בהריון התעניינו גם בטיפול בסימפיזיוליזיס