תינוקות מרגישים כדגים במים, מכיוון שהם רגילים למי השפיר שעטפו את גופם הרך, בזמן שאימם הייתה בהיריון. המים מזכירים להם חום, הגנה, שלימות. אז אם את מחפשת דרך מעולה להעביר את חופשת הלידה, תני דעתך על שחייה לתינוקות. כיף ותענוג לתינוק ולאם – ביחד. 

זמן איכות יחד, מתגמל במיוחד 

ברגע שבו תראי באיזו טבעיות התינוק (או התינוקת) שלך שוהה במים, תוכלו להתמסר להנאה. בבריכה, אתם יחד בקשר הדוק, נהנים מזמן איכות. המגע עם האם ועם המים מתגמל, מרגיע, משיב נפש. המים הנעימים העוטפים את הגוף מהווים אווירה מושלמת, לרגעים מושלמים בחופשת הלידה. התינוק מרגיש בטוח, אהוב, רצוי. הוא מרגיש נינוחות והקשר האמיץ עם האם מקבל נדבך נוסף. וחוץ מזה, שחייה לתינוקות גם מועילה מאוד לתינוק מבחינה פיזית, נוסף על הבחינה הרגשית. 

שחייה לתינוקות, התענוג הבריא 

חשוב להבהיר כי פעילות של שחייה לתינוקות צריכה להיעשות בליווי של מדריך או מדריכה מנוסים. הפעילות בבריכה מותאמת, בטוחה ונעימה. כמו כן, התינוק לא ילמד בין לילה לשחות כפי ששוחים המבוגרים. התנועות האינסטינקטיביות, הטבעיות, חלקות ורגועות, אך גם אחרות. על כל פנים, התענוג הזה בריא, איך שלא מסתכלים על כך. למשל, השהות בבריכה עוזרת לתרגל את מערכת הנשימה (מחקרים מראים כי התינוק באינסטינקט עוצר את הנשימה כשהוא בתוך מים). התנועות בבריכה משפרות את המוטוריקה של הרך הנולד, מחזקות את הזרועות, הכתפיים ואת שרירי הליבה. התינוק מפתח תחושת ביטחון עצמי, לומד להכיר את גופו את גבולותיו, נהנה מהמגע עם המים, תחושת החום האנושי כשהאם לצידו, נוגעת ומחבקת והמים עוטפים מסביב. בפעילות המהנה, אפילו מערכת החיסון מתחזקת. תענוג לימי חופשת הלידה.  

לפרטים נוספים ולהרשמה: https://icswim.com/