ההגעה אל המסקנה כי עוברים אל בית אבות היא לפעמים כזו שאותה הקשיש מבצע בעצמו, ולפעמים החלטה שאותה מבצעים עבורו בני משפחה אחרים. בכל מקרה זהו אקט מאוד חשוב ובעל השפעה על החיים שאותו יש לבדוק היטב טרם הבחירה שאותה עושים.

סוגי המחלקות הקיימות

לא כל בית אבות הוא כזה שבו יש את כל המחלקות האפשריות עבור טיפול בקשישים בנווה שלו, ראו באתר https://www.neve-shalev.co.il/, כאשר יש בתי אבות אשר בהן יש טיפול אך ורק בבני גיל הזהב שמתפקדים בצורה עצמאית, כאלה שיש בהם מחלקה סיעודית, כאלה שיש בה מחלקה עבור תשושי נפש וכאלה שבה יש שילוב של כמה מחלקות עבור כל מיני מצבים שאיתם מגיעים בני גיל הזהב בחיפוש אחר בית אבות מתאים. יש לשים את הדגש לגבי המצב הבריאותי של הקשיש ולחפש עבורו את בית האבות שבו יש את המחלקה הרלבנטית כדי לדייק את הטיפול שהוא צריך לקבל באופן הכי רלבנטי.

הקרבה אל בני המשפחה

דבר מאוד חשוב שאותו צריכים לזכור הוא את היות הביקורים של בני המשפחה חשובים עבור אדם אשר עובר לגור בבית אבות. שמירה על קשר יציב וביקורים תכופים היא קריטית לבריאות אותם אנשים, ולכן יש לשקול היטב את המיקום של בית האבות על מנת שזה יהיה מקום שאליו בקלות ובמהירות מגיעים. ככל שהמקום יהיה קרוב יותר, כך יש להניח כי גם הביקורים יהיו הרבה יותר ארוכים והרבה יותר תכופים מאשר ארעיים.

היחס של צוות הטיפול

חייבים לוודא כי נותני השירות במקום הם כאלה אשר מבצעים בקרה אדוקה לגבי השירות שהמטפלים מעניקים בכל שעות היום. יש לשאול מטופלים קיימים לגבי היחס שאותו הם מקבלים ויש לבדוק עם בני משפחה אחרים שיש להם אדם שכבר נמצא תקופת מה באותו בית אבות והם חשים שהצוות מציע עבורו טיפול הולם ויחס חמים ומקצועי.

העלות החודשית הנדרשת

לא כל בית אבות מגיע עם אותה העלות החודשית. העלות יכולה להגיע לכמה אלפי שקלים ואפילו כזו אשר עבורה נדרשת השקעה חד פעמית של סכום גבוה עבור דירה שבה משכנים את בני גיל הזהב. זה משתנה בהתאם למצב הבריאותי של הקשיש ואל האפשרות הכספית עם הסבסוד האפשרי מהמדינה.