וסטיבוליטיס הינה מחלה שתוקפת נשים מבוגרות וצעירות, וגורמת לצריכה וכאב בזמן יחסי מין או מתן שתן. המחלה מופיעה אצל נשים בגילים שונים, בעיקר בזמן יחסי מין, אך היא יכולה להופיע אצל נערות עקב לבישת מכנסיים צמודים מידי או שאר סיבות של חוסר היגיינה או מגע לא מבוקר. במידה ואת חשה צריבה או שבתך סובלת מצריבה וכאב במתן שתן – מומלץ לקבל ייעוץ ואבחנה מרופא נשים מומחה, קראי על וסטיבוליטיס באתר של יעקב בורנשטיין.

אבל מה צריך לדעת על וסטיבוליטיס? 

וסטיבוליטיס היא מחלה שמובילה לכאב וצריבה בעת קיום יחסי מין, ולעיתים יסבלו ממנה גם נערות. המחלה גורמת לכאב וצריבה בפות ואי נעימות כללית בכול הנוגע לאזור הנרתיק. 

הסיבה להיווצרות וסטיבוליטיס הינה התרבות סיבי עצב בפתח הנרתיק. סיבי העצב שמתפתחים הופכים את האזור לרגיש וגורמים לצריבה בה ניתן לטפל באמצעות אנטיביוטיקה, טיפול עצבי מקומי, טיפול תרופתי, שיקום רצפת אגן ע"י פיזיותרפיה ואפילו ניתוח. חשוב לדעת כי מחלה כזאת קורית לעיתים בשל קרום בתולין קשיח. 

מה צריך לדעת על ניתוח וסטיבוליטיס? 

ניתוח וסטיבוליטיס מבצעים במקרים חריגים שלא ניתן לטפל במצב באמצעות טיפול תרופתי או באמצעות שיקום של רצפת האגן (קראי על טיפול לוסטיבוליטיס באתר של יעקב בורנשטיין). את הניתוח מבצעים בהרדמה כללית והוא נעשה על ידי חתך שמסיר רקמות נגועות בחיידקים או הסרת קרום הבתולין אצל נערות.  זאת כאשר קרום קשיח גורם למחלה. לאחר מכן נעשים תפרים עדינים כשכל התהליך אורך כשעה. 

ניתוח זה מאפשר טיפול בסיבי העצב תוך הורדת רגישות עצבית. הפרוצדורה בעלת אחוזי הצלחה חלקיים ובמידה והוא מצליח ניתן להנות מ מספר שנים של שיפור ניכר ולעיתים  מהעלמות המחלה באופן חלקי/ מלא. לכן חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום כדי לדעת מהי שיטת הטיפול המתאימה לך ביותר.