בטיחות בדרכים היא אחד הדברים שאנחנו יותר שומעים עליהם ונתקלים בהם ביום יום. בין אם ברדיו, בכרזות המודבקות בתחנות אוטובוסים ואפילו על האוטובוסים עצמם. המודעות לבטיחות בדרכים עלתה משמעותית בשנים האחרונות כאשר יש לה כמה פנים וכמה היבטים.

בין כלל הדרכים בהן ניתן לשמור על הבטיחות בדרכים, ישנם גם אביזרים המשמשים ושומרים עלינו מפני פגיעה לא הכרחית. עמודי חסימה הם אביזרים נחוצים ביותר, המונחים בעמדות מפתח ומגנים, בעיקר, על הולכי הרגל. אך בזמן שעמודי החסימה קיימים, האם אתם יודעים היכן לשים אותם?

בתי ספר

ידוע לכולנו שבתי הספר לא מתחילים מכיתה א', אלא מהגן. לא שכיתה א' לא צריכים את ההגנה הזהה לילדים בגן, אך הוספנו את אותם ילדי גן כדי להמחיש את גודל החשיבות של עמודי חסימה. בתחילת היום, כשהורים רבים מניחים את הילדים שלהם בבתי הספר השונים, הרי שהחניון יכול להיות גדוש במכוניות ובילדים קטנים המהלכים לידן. דבר זה עלול להיות מסוכן, כאשר הסכנה עורבת בחוסר תשומת לב מזערית של אותם נהגים. עמודי חסימה אשר יונחו בחזית בית הספר בקירוב לשפת המדרכה יהיו ההגנה הסופית של כלל הילדים המגיעים לבית הספר, לאו  דווקא לקטנטנים מבניהם.

גני שעשועים ופארקים

כמובן שגם כאן מדובר בהגנה על ילדים אך לא רק. גני שעשועים ופארקים רבים מביאים אליהם בכל יום גדולים כקטנים וגם בהם קיימים חניונים האוספים אליהם מכוניות רבות. גם אם לא מדובר בחניונים וברכבים, עמודי חסימה יכולים להוות מסלול בטיחותי אל הפארק או אל הגן כך שהם גם מסמנים את הדרך הנכונה ללכת בה וגם מבטיחים הגנה טוטאלית באם נהג מאבד שליטה על הרכב. איבוד השליטה על הרכב יוביל אותו להיפגש עם עמוד החסימה וימנע את כניסתו לשטח בו הולכים ילדים והורים רבים.

חניונים פרטיים

אם אתם מתגוררים בבניין ששייך לו חניון פרטי, הרי בוודאי נתקלתם לא פעם ולא פעמיים ברכב לא מוכר שחשב שזה בסדר להחנות בחניה שלא שייכת לו. גם כאן ישרתו אתכם נאמנה עמודי חסימה כאשר אתם תוחמים לחלוטין את אזור החניה שלכם כך שרק לכם האפשרות להיכנס בשעת הצורך. תוכלו לדבר עם שאר דיירי הבניין ולהסכים יחד על התקנת עמודי חסימה רבים שיקיפו את כל החניון ויספקו הגנה ושמירה על החניות שלכם ללא חשש מצדכם.

כמו שבטח הבנתם, עמודי חסימה נחוצים מאוד באזורים רבים. בין אם מדובר בהנגשת הדרכים להולכי הרגל, בהרחקת רכבים אחרים ומניעת תאונות מיותרות. עמודי החסימה יכולים להיות רכים למגע ומיוצרים מסיליקון ויכולים להיות קשים ועשויים ברזל. תוכלו לבחור באיזה מעמודי החסימה להשתמש בהתאם להגנה והשמירה שאתם צריכים. אך לשורש העניין, עמודי חסימה אתם צריכים.