הגיל השלישי מאופיין באתגרים מיוחדים. כל עוד לא הגעתם לגיל הזה אין לכם צל של מושג במה דברים אמורים. אך מסתבר שניתן להקל על החיים של המבוגרים. ולמצוא להם פתרונות שייקלו על הקשיים ויעזרו להם לנהל את החיים שלהם בצורה תקינה ונוחה ככל האפשר חרף הקשיים והמוגבלויות שמאפיינות בגיל זה. בואו והכירו מספר אביזרים שיוכלו להביא תועלת עצומה, ולשפר את ההרגשה וגם את איכות החיים של הקשיש.

מהו הציוד שיעזור לחיי היום יום?

  • מקלחון מתאים – אם המבוגר חי עדיין בדירה בה יש אמבטיה אך לא מקלחון, הגיע הזמן להתאים את חדר הרחצה עבורו. כי הפעולה הפשוטה והקלה של הרמת הרגל וכניסה אל תוך האמבטיה הופכת להיות לאתגר בלתי עביר עבור קשישים. כאבי הרגליים והסרבול מקשים מאוד ועלולים לגרום לקשיש לוותר על המקלחת בחוסר ברירה.
  • מעקות בטיחות – חשוב מאוד להתקין מעקות בטיחות באזורים מסוימים בבית. וזאת כדי למנוע החלקות ולאפשר לקשיש לצעוד בבטחה. בלי לחוש שהוא צריך להישען על אנשים. זה חשוב במיוחד לצד השירותים, ליד הכיור או בפרוזדור ארוך שאין בו רהיטים. המעקה ישפר את הבטיחות וגם את ההרגשה של הקשיש. הוא יוכל להתנייד בכוחות עצמו ולשמור על יציבות.
  • חיתולים ומוצרי ספיגה – בגיל השלישי גם השליטה על הסוגרים עשויה להיחלש ולסגת בצורה דרסטית. אבל במקום להיבהל ולאבד את שלוות הנפש, יש לדעת כי ניתן להיעזר במוצרים ייעודיים שיסייעו לקשיש ויעזרו לו לשמור על היגיינה ועל שלווה במהלך היום כולו. וזאת באמצעות מוצרי ספיגה ייעודיים שיותאמו לו אישית בהתאם לחומרת המצב. כך הוא יוכל להיות נעים ונקי לאורך היום למרות הטפטופים או חוסר השליטה שהוא חווה.