לא מעט הורים חשים כי לילדים להם יש בעיות מוטוריות שונות. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בבעיות תחושתיות שונות אשר בגינן הילד נמנע ממגע או נמנע ממרקמים שונים, מלגעת בחומרים שונים ועוד או שהן יכולות לבוא לידי ביטוי בקושי של הילד לבצע פעולות שונות הדורשות מוטוריקה עדינה או גסה כגון: כתיבה, משחקים הדורשים מיומנות ועדינות של הידיים או כפות הידיים, קפיצה על רגל או שתי הרגליים, סרבול בהפעלת הגוף עבור ביצוע פעולות שונות כגון: טיפוס על מגלשה, ריצה ועוד. הטיפול בבעיות במוטוריקה הגסה או העדינה של הילד גובל בריפוי בעיסוק על ידי איש מקצוע העוסק בתחום באופן מיומן ומקצועי.

 

ריפוי בעיסוק- במה מדובר?

ריפוי בעיסוק מהווה שיטת טיפול הרלוונטית לכל אדם עם בעיות של מוטוריקה גסה או עדינה. מדובר על טיפול שמתאים לילדים המראים פער בהתפתחות המוטורית שלהם מכל סיבה באשר היא, מבוגרים אשר עברו תאונה או מחלה כלשהי שבגינה הם נזקקים לפיתוח היכולות המוטוריות שלהם ועוד. במהלך טיפולי ריפוי בעיסוק לילדים, המטפל ישתמש במשחקים שונים שמטרתם היא לסייע לילד לשפר את המוטוריקה שלו. ישנם לא מעט משחקים אשר המשחק שלהם יכול לסייע לילד בשיפור המיומנויות המוטוריות שלו, כאשר אחד המשחקים הללו הוא: משחקי בצקים.

 

כיצד משחקי בצקים משפרים את המיומנויות המוטוריות של הילד?

כאמור, ריפוי בעיסוק הוא טיפול שמטרתו היא לשפר את המיומנויות המוטוריות של הילד. כאשר הילד משחק בבצק, הוא לומד כיצד להפעיל את השרירים השונים בכדי ליצור דברים שונים בבצק, הוא נחשף למגע בחומר שהוא לא תמיד חשוף אליו ועוד. משחקי בצקים הם ללא ספק דבר יעיל מאוד ואיכותי.