אחת התלונות הנפוצות ביותר של אנשים היא כאבי בטן. זה נובע מסיבות רבות וחלקן רציניות מספיק כדי לגרום לך ללכת לרופא. 

כאב בטן יכול להיגרם על ידי הרבה דברים. לפעמים זה רק בגלל מתח או חרדה; לפעמים זה רק בגלל ארוחה גרועה או יותר מדי אלכוהול; לפעמים זה רק בגלל משהו ספציפי לגוף שלנו. ; ולפעמים זה רק סימן למשהו רציני יותר. כשמדובר בכאבי בטן, הרופאים בדרך כלל לא אומרים לך מה הסיבה. הם ממליצים על טיפול ספציפי לכאב ולרווחה שלך, אבל הם לא יודעים למה זה קרה מלכתחילה. לדוגמה, הם עשויים לחשוב שרפלוקס חומצי הוא מה שגורם לך כְּאֵב. הם עשויים להמליץ על מוצר ספציפי לכאב זה. אך לעתים רחוקות מוצרים אלה פותרים בעיות קיבה – הם יכולים להחמיר את הסימפטומים שלך. 

> קבלו מידע מקצועי באתר רפואה סינית בירושלים גל ואדיר

סיבה נוספת לכאבי בטן היא: תיאבון ירוד. אם יש לך תיאבון ירוד, זה יכול להיות בגלל שיש לך אלרגיה או אי סבילות למזון. לדוגמה, אם הרופא שלך לא ישים תרופה ספציפית כדי לעזור לשלוט באלרגיות שלך, זה עלול להוביל לכאבי בטן. במקרה זה, הדבר הטוב ביותר עבורך לעשות זה לבקש מרופא לבדוק את רשימות המזון והתרופות שלך כדי לראות מה אתה יכול לסבול. פעמים רבות, אנשים לא יודעים שאלרגיה למזון שלהם היא סיבה לכאבי בטן. תלונה נפוצה נוספת היא הפרעות עיכול, שנגרמות מאכילה מרובה או כשמתחשק לאכול קצת. בנוסף, לגוף יש דרך אוטומטית לשלוח אותות , כאשר יש לך בעיות עיכול, למוח שלך. כאשר האותות נשלחים, מתעלמים מהאות ותרגישו כאב עמום איפשהו בגופכם. ייתכן גם שיש לך כאבי בטן הנגרמים מזיהום או דלקת של המעי הגס או פי הטבעת. כאן זה באמת יכול להסתבך אם אתה לא יודע מה לעשות. בנוסף, כאבי בטן יכולים להיות סימפטום לבעיות רפואיות חמורות יותר. 

טיפול טבעי בכאבי בטן יכול להיות סימפטום של מצב רפואי בסיסי. מומלץ לנוח ולאכול משהו בריא.

הדרך הנפוצה ביותר לטפל בכאבי בטן היא באמצעות משככי כאבים.  אך בדורות הקודמים ידעו לטפל בכאבי בטן גם בצורה טבעית. הנה כמה מהפתרונות הטבעיים השכיחים :

  • זרעי שומר או קימל
  • מליסה
  • רוזמרין 
  • לבנדר
  • ג'ינג'ר 
  • לואיזה, נענע וקמומיל 
  • וכן אמבט חם יכול לסייע בזרימת הדם ולהקל על הכאב בבטן.