ניתוחים פלסטיים אלו ניתוחים שהולכים ונעשים יותר נפוצים משנה לשנה. עוד ועוד מטופלים מקבלים את ההחלטה שלהם, ופונים להתאים לעצמם את הטיפול הנכון עבורם. לצד אלו שהמטרה שלהם הינה אסתטית בלבד יש גם רבים אחרים שמתמודדים עם בעיות שונות. וזו זו הסיבה בגינה הם פונים לבצע ניתוח אף. אחד הניתוחים המוכרים והרווחים הוא ניתוח מחיצת אף. ניתוח זה מתבצע אף הוא על ידי מנתח פלסטי אשר מכיר היטב את נהלי העבודה, ומבצע את המשימה הזו באופן הרצוי.

מתי מופנה מטופל לבצע ניתוח מחיצת אף?

יש מספר סיבות בגינן יפנה מטופל לבצע ניתוח אסתטי או ניתוח מחיצת אף.

  1. תיקון פעולת הנשימה – האף הוא איבר הנשימה החיצוני והראשון שמתחיל את תהליך הנשימה שהוא כידוע מרכיב חיוני ובסיסי בחיים שלנו. אם כי בעיות מבניות במחיצת האף עלולות לגרום לבעיות בנשימה ולקשיי נשימה. לפיכך יש מקרים בהם מטופלים יופנו לבצע טיפול במחיצת האף לשם שיפור פעולת הנשימה שלהם. זה יכול לקרות הן כתוצאה מתאונה או פגיעה באף, אך גם פגמים מולדים עלולים להיות גורמים לניתוח מחיצת אף.
  2. שיפור המראה – במקרים בהם אנשים מתמודדים עם אף לא סימטרי, אף שהמבנה שלו אינו מחמיא והוא פוגם משמעותית במראה הפנים, הם יופנו לטיפול מתאים הגם שאין בכך כל משמעות בריאותית או רפואית, הקליקו למידע. כן, גם אם מבנה האף הוא טבעי וכך הם היו נראים תמיד. מבנה לקוי הוא בהחלט סיבה מספקת לפנות לבצע ניתוח מחיצת אף.
  3. אסתטיקה – הפן האסתטי תופס כיום מקום רב מאוד בחיים שלנו. ויש אנשים לא מעטים שמחליטים על דעת עצמם כי הם מעוניינים לשנות את מראה האף שלהם. וזאת גם אם אין בעיה של סימטריה או מבנה חריג. רצונם למראה מעוצב ומחמיא יותר מוביל אותם בדרכם, והם פונים לבצע ניתוח מחיצת אף.

בחירת המטפל בשימת לב מרובה

בין אם סיבה הינה רפואית ובין אם המניע הינו אסתטי בלבד, חובה לוודא כי המטפל הינו איש מקצוע מנוסה ואחראי.