גידול ילדים הוא אתגר, כל הורה מעוניין להעניק לילד שלו את המיטב ולספק לו תהליך גדילה נעים ומאפשר בהתאם ליכולות ולכישורים שלו. אחת הגישות הפופולאריות שמוכרת כיום בנושא גידול ילדים היא הגישה המונטסורית. מדובר על גישה שמתבססת על עקרונות שונים שכולם מנצלים את היכולות ואת ההזדמנויות שקיימים בגיל הרך, ומאפשרים לילד התפתחות מיטבית לפי היכולות והאישיות שמאפיינת אותו.

המשחקים בגישה המונטסורית

הגישה המונטסורית מורכבת מעקרונות שונים. אחד מהם הוא סביבה מאפשרת ומעוררת עניין בקרב ילדים. חלק מהסביבה כוללת את הצעצועים. בגישה זו הצעצועים יהיו מיוצרים מרכיבים טבעיים, לרוב עץ טבעי ולא מעובד. העץ יהיה צבוע בצבעים שונים ויאתגר את הילד לביצוע פעולות שונות כמו; השחלה, הרכבה ועוד. הורים שדוגלים בגישה המונטסורית יבחרו לילד צעצועים אלו, אך לא רק. הצעצועים המונטסורים נחשבים לפופולאריים ולאהובים בקרב רבים. מה שמסביר את הביקוש הרב לצעצועים לילדים. הן בקרב הורים לפעוטות והן בקרב צוותים חינוכיים בגני ילדים, מעונות, פעוטונים וכדומה.

קנו צעצועים מונטסוריים >>>

לבחור משחק תואם גיל

תמיד יש לבחור בשימת לב את הצעצועים שרוכשים לילד או לפעוט. זאת כדי להבטיח שהמשחק שהוא יקבל אכן יתאים ליכולות הנוכחיות שלו. יאתגר אותו ויגרום לו להתנסות בפעולות שונות וחדשות. בגישה המונטסורית מאמינים שפעולות שהידיים מבצעות המוח לומד. כך שהמשחק הוא בעצם כלי מדהים לשיפור תהליכי חשיבה, הבנה והיכרות עם העולם. משחק תואם גיל הוא כזה שמספק לילד אתגר שדורש ריכוז ומוטיבציה מחד, ומאידך הוא אפשרי עבורו ולא קשה מידי. 

קנו מגוון צעצועים לילדים >>>

אם אתם הורים שרוצים להעניק לילדים שלכם סביבה מפתחת ומגרה, אם אתם מנהלים גן או פעוטון – המשחקים הללו נחשבים למקדמים ומאתגרים את הילדים!