קשה למצוא אדם שלא יסכים שהבריאות של כל אחד מאיתנו היא הנכס החשוב ביותר שיש ברשותנו. בדיוק בשל כך רבים מאיתנו מקפידים על תזונה בריאה ומאוזנת יותר, קיום שגרת כושר גופני ואימונים על בסיס קבוע וכמובן בדיקות שגרתיות אחת לכמה זמן על מנת לאתר בעיות רפואיות בשלב מוקדם ולטפל בהן בהקדם. עם זאת ישנם מקרים מסוימים בהם חשוב לגלות בעיות בטרם הן מתרחשות על מנת לטפל בהן ולשמור על בריאותנו וכשמדובר במערכת הנשימה, הרי שהחשיבות היא כפולה ומכופלת. הנה כמה בעיות נשימה נפוצות ותסמינים שעשויים להעיד על קיומן. אם אתם חווים אותם אין מה להילחץ, אבל בהחלט שווה להמשיך ולעקוב.

סינוסיטיס

סינוסיטיס הוא מצב רפואי בו חללי האף המכונים בלעז סינוסים, נסתמים על ידי הפרשות שונות כמו ליחה ונזלת וכשזה קורה על בסיס קבוע זה נקרא סינוסיטיס כרוני. חלק מהתסמינים הם ליחה חומה, קושי בנשימה וניקוז האף מנוזלים וכאבי ראש הנוצרים כתוצאה מהלחץ שיוצרות ההפרשות המצטברות שאינן מנוקזות. אם אתם חווים את התסמינים הללו על בסיס קבוע מומלץ בהחלט לגשת לרופא וגם להתעניין בטיפולים טבעיים על מנת לפתור את הבעיה.

אסתמה

האסתמה היא מחלה כרונית הנובעת מדלקת בדרכי הנשימה המביאה לחסימה שלהן. עד היום לא ברור ממש מדוע היא מופיעה אך ההנחה כי מדובר בשילוב בין גורמים תורשתיים לגורמים סביבתיים. בתקופות השקטות אין כלל תסמינים לאסתמה, אך בעת התקפים התסמינים המרכזיים הם נשימה המלווה בצפצופים וחרחורים, קוצר נשימה, שיעול וליחה מוגברת. התסמינים שכיחים בעיקר בשעות הערב ובשעות הבוקר המוקדמות ועם טיפול נכון בהחלט אפשר להתמודד ולחיות אם האסתמה בשלום.

זיהומים בדרכי הנשימה

מדובר ככל הנראה באחד מהמצבים הרפואיים הנפוצים ביותר ממנו סובלים רבים בתקופת החורף הבא לידי ביטוי עם תסמינים כמו שיעול ועיטוש מוגבר, הצטברות של נזלת וליחה ולפעמים גם קוצר נשימה. מומלץ לטפל בבעיה בהקדם שכן אחד מהסיבוכים הפוטנציאלים הוא דלקת ריאות שגם עלולה להיות מסוכנת במקרים מסוימים.

אם אתם חווים תסמינים כמו אלו שפורטו כאן, מומלץ לגשת לרופא בהקדם האפשרי.