מעלון לנכים נחשב לאחד הפתרונות המועדפים ביותר עבור כל מי שסובל מנכות או ממוגבלות פיזית. לא מעט אנשים למשל, חיים בבתים פרטיים בעלי שתי קומות, אך הם לא מסוגלים לטפס לקומה העליונה, היות ואין להם אפשרות לעלות במדרגות. בדיוק עבור המטרה הזאת, הומצא המעלון, אשר מהווה למעשה כיסא בעל מנוע, המותקן על מסילה ייעודית. באמצעות לחיצה על כתפור, ניתן לזמן את המעלון לקומה העליונה או לקומה התחתונה, ובכך לספק פתרון נוח ויעיל עבור כל אדם שמעוניין לעבור בין הקומות, ללא שום צורך לטפס מדרגות. חשוב לציין כי ניתן היום למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של מעלונים, כך שכל אחד יכול למצוא לעצמו את המעלון המתאים ביותר לצרכים שלו ולתקציב שלו.

מעלון לנכים – נקודות חשובות שכדאי להכיר

חשוב להבין כי עבור אנשים הסובלים מנכות או ממוגבלות פיזית, ישנו קושי עצום לעלות במדרגות. עבור אנשים אלו, טיפוס של קומה אחת במדרגות, שווה ערך לטיפוס לראשו של הר גבוה ובלתי מושג. לכן התקנה של מעלון יכולה לשנות לחלוטין את החיים שלהם, לספק להם רמה גבוהה יותר של עצמאות וחופש תנועה. ניתן לבחור את הצבע של המעלון ושל המסילה שלו, לבחור את המשענת התואמת לרהיטים בסלון ולהפוך את המתקן לחלק מובנה מהבית. כדאי לציין כי ניתן להתקין מעלון לא רק בתוך הבית, אלא גם בחדר המדרגות בבניין שיתופי ואפילו בחלק החיצוני של המדרגות, המובילות לבית. כמובן שחשוב לבחור במעלון שמתאים לתנאי השטח, למבנה הגוף של המשתמש ולתקציב הכללי.

לסיכום, מעלון לנכים מהווה את אחת הפתרונות המושלמים ביותר עבור אנשים הסובלים מנכות או ממוגבלות פיזית ברגליהם. המעלון מספק אמצעי נוח ופשוט לעבור בין הקומות, ללא שום צורך להשתמש במדרגות.

מידע נוסף אודות מעלונים תוכלו למצוא באתר פיסגהליפט.