יש לא מעט אנשים שרוצים לדעת קצת יותר על ניתוחי אף רגע לפני שהם שוכבים על שולחן המנתחים. ניתוחים פלסטיים הפכו כיום שכיחים ופופולריים ורבים בוחרים בהם כדי לתקן דיספרופורציה בגוף כמו גם חוסר פרופורציה בפנים. 

בין היתר  גם סיבות רפואיות שבגללן אדם יזדקק לניתוח אף כמו למשל במקרים של מחיצות לא תקינות או סחוסים שחוסמים את דרכי הנשימה, עצמות שנשברו באף וכו'.  במקרים כאלו מבצעים שילוב בין ניתוח אף פלסטי לבין ניתוח אף רפואי או בוחרים רק בניתוח רפואי בלבד. 

אבל מה צריך לדעת על הניתוח הספציפי הזה?

בתחילה חשוב להבין שאחוז גדול מהאוכלוסייה שמבצעת את הפרוצדורה הזאת החל ממי שלא מרוצה מגודל האף עד מי שרוצה לתקן חוסר פרופורציות ביחס לפנים. יש את מי שירגיש כי האף שלו רחב מידי או מי שיהיה לו אף נשרי או כזה עם עצם בולטת, יש אנשים שאפם נשבר או התעוות מסיבה כזו או אחרת – לכן דרושה פרוצדורה לעיצוב מחדש של האיבר החשוב והמרכזי הזה. 

בין היתר רבים מהאנשים שירצו לשלב בין ניתוח קוסמטי לניתוח רפואי. במקרים כאלו חשוב להתייעץ עם רופא אף אוזן גרון ולאחר מכן עם רופא מומחה כמו דר' יעקב בר – מומחה לניתוחי אף.

כיצד מתבצעת הפרוצדורה? 

פרוצדורה כזאת שנועדה לעצב את האף ולחדש אותו נעשית בניתוח בהרדמה מלאה כאשר לפני הפרוצדורה מתייעץ המטופל ברופא המנתח בקליניקה שלו עם פגישת ייעוץ תכנון ותיאום ציפיות. 

בפגישה הרופא ומהטופל מתכננים את מראה האף, את הגודל השינויים הצורה והתוצאה גם באמצעות הדמיה ממוחשבת. יש מקרים בהם בוחר הרופא לשלב בין ניתוח פלסטי לרפואי זאת בהמלצה של רופא אף אוזן גרון. 

הרופא יבחר מבין שתי שיטות במעין ניתוח אף פתוח או סגור כאשר כל אחת מתאימה למקרה הספציפי שעומד בפני המומחה. 

בזמן הניתוח מתבצע טיפול כמו למשל שיוף עצם האף, שינוי הסחוסים, תיקון מחיצות, הקטנה של אף גדול מידי, עיצוב מחדש לפתיחת האף ותפירת האזור לאחר הניתוח. 

בכל מקרה הפרוצדורה אורכת בדרך כלל כשעתיים ולאחר ההרדמה תהיה ההתאוששות מהניתוח וגם מספר שעות שבהן המטופל יצטרכו להישאר בבית החולים לבדיקות. 

לאחר מספר שעות ישוחרר המטופל לביתו ויחזור לביקורת לאחר שבועיים. 

כעת כמה שבועות התאוששות והורדת הנפיחות באף – תוכלו להוריד תחבושות ולהנות ממראה מושלם.